הדסית – החברה למסחור הטכנולוגיות של ביה”ח הדסה

יצירת טכנולוגיה מצילת חיים מהמחקר

הדסית היא חברת מסחור הטכנולוגיות של המרכז הרפואי הדסה בירושלים. הייעוד שלנו הוא לתרגם את המחקר החדשני ביותר שנוצר במרכז הרפואי לטכנולוגיות רפואיות שיגיעו לשוק. אנו הופכים רעיונות פורצי דרך למוצרים ושירותים בני קיימא שיכולים לשנות את העולם ולהיטיב עם האנושות.

במשך למעלה ממאה שנה, המרכז הרפואי הדסה מציב את רף המצוינות בתחום הרפואה והמחקר בישראל. הרופאים והמדענים שלנו נמצאים בקו החזית, בעמדה ייחודית שמאפשרת להם לאתר צרכים רפואיים המשתנים באופן מתמיד. ניסיונם ויצירתיותם הניבו רעיונות חדשים בעלי פוטנציאל עצום בכל תחומי הרפואה, כולל תרופות, מכשור רפואי, דיאגנוסטיקה ובריאות דיגיטלית.

יותר ממחצית מהמחקר בבתי החולים בישראל מתקיים בהדסה, והדסית היא הזרוע הביצועית של הדסה למסחור יכולות הקניין הרוחני ופיתוח המו”פ. הדסית מחזיקה בזכויות הבלעדיות לחדשנות ולאמצאות הנוצרות בהדסה ואנו מחויבים להביא טכנולוגיות מצילות חיים לציבור הרחב.

להביא רעיונות מהמעבדה לשוק

הדסית מזהה, מגנה, מטפחת וממסחרת את התגליות של המרכז הרפואי הדסה. אנו מסייעים לרופאים ולחוקרים לזהות צרכים רפואיים נדרשים, לכוון אמצאות לציפיות של השוק ושל גופי הרגולציה, ולגייס כספים לתמיכה בהוכחת קונספט. הדסית מטפלת גם בהיבטים החוזיים של כל השירותים המוצעים לתעשייה, וכן במחקרים פרה-קליניים שמתבצעים בהדסה.

מנהיגות בתעשייה

הדסית מקימה חברות, מעבירה ברישיון טכנולוגיות ומשתפת פעולה עם חברות בינלאומיות מובילות ועם מוסדות מחקר. הפורטפוליו שלנו כולל יותר מ-250 משפחות של פטנטים פעילים אשר הניבו פריצות דרך רפואיות ומסחריות רבות. בין היתר, נכללת ברשימה תרופת הדוקסיל אשר הומצאה יחד עם האוניברסיטה העברית, פותחה בשיתוף פעולה עם ג’ונסון & ג’ונסון, ומשמשת כחלק מטיפול כימותרפי עבור סרטן השחלות וסרטן השד.

הדסית שרותי מחקר רפואי ופיתוח בע"מ

הדסית שרותי מחקר רפואי ופיתוח